Malbork to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie województwa pomorskiego. Położenie nad Nogatem oraz ogromna ilość zabytków z czasów średniowiecza sprawiają, że wycieczki po tym mieście mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą.

Jakie atrakcje w Malborku są szczególnie popularne?

Dumą Malborka jest potężny zamek krzyżacki, którego budowę rozpoczęto w latach 70-tych XIII wieku. Ta cenna pamiątka po Zakonie Krzyżackim świetnie sprawdza się dziś jako siedziba placówki muzealnej, w której zbiorach nie brak cennych militariów, dzieł sztuki oraz… bursztynów. Całość robi ogromne wrażenie, zatem spacer po terenie największego gotyckiego zamku w Europie na długo zapisuje się w pamięci zaglądających tu turystów. Kościół św. Jerzego z XV wieku, średniowieczny ratusz miejski, pozostałości miejskich fortyfikacji z XIV stulecia – oto kolejne atrakcje, którym podczas zwiedzania Malborka warto poświęcić nieco więcej uwagi. Intryguje też pomnik przedstawiający Kazimierza Jagiellończyka, przypominający o początkach polskiego okresu w dziejach Malborka.

A co z tymi, którzy chcą spędzić w tym mieście czas na dobrej zabawie? Dla nich nie lada gratką może się okazać wizyta w parku linowym lub w parku, którego główną atrakcją są dinozaury. W Malborku można też brać udział w licznych imprezach plenerowych, pokazach rycerskich oraz w tak ważnym dla miasta wydarzeniu, jakim jest lipcowe „Oblężenie Malborka”. Kto chce spojrzeć na Malbork i tutejszy zamek z wyjątkowej perspektywy, ten może wybrać się na wycieczkowy rejs po rzece Nogat. I taka podróż będzie wspaniałą przygodą, szczególnie dla tych, którzy lubią spędzać czas w wyjątkowej scenerii.