Ta piękna kraina cieszy się coraz większym uznaniem wśród turystów, a wczasy spędzone nad tutejszymi jeziorami mogą się okazać wyjątkową atrakcją dla całej rodziny. Kaszuby sprzyjają i miłośnikom sportów wodnych, i tym, którzy chcą wypocząć na łonie natury. Dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych nie brak tu również ciekawych propozycji na piesze i rowerowe wycieczki. Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają też w kaszubskich wioskach, które mogą oczarować skarbami dawnej architektury oraz wciąż żywą kulturą ludową.

Jeziora kaszubskie bez wątpienia stanowią najciekawszy fragment całego Pojezierza Pomorskiego. Piękna rzeźba terenu będąca dziełem lodowca i malownicze jeziora otoczone wspaniałymi lasami – oto największe walory, dzięki którym Kaszuby są coraz chętniej wybierane jako miejsce na wczasy. Wycieczki wśród kaszubskich jezior mogą sprawić wiele radości, szczególnie jeśli w ich programie znajdzie się wizyta na szczycie Wieżycy oraz spacer nad brzegami jezior wchodzących w skład Koła Raduńskiego. Koło to tworzy 19 jezior, spośród których tym najważniejszym jest Jezioro Raduńskie. Mimo iż to ono jest największym jeziorem, do najbardziej znanych zbiorników na Kaszubach zalicza się Jezioro Wdzydze. Nad jego brzegami można spędzić wspaniałe wczasy, a malownicza okolica zapewnia tu doskonałe warunki do wypoczynku. Wdzydzki Park Krajobrazowy zachęca piękną scenerią oraz ciekawymi trasami turystycznymi dzięki którym można tu spędzić czas w niezwykle atrakcyjny sposób.

Kaszuby to nie tylko wspaniałe lasy i sprzyjające letnikom jeziora. To również miejscowości zadziwiające swą kulturą. Jedną z tych najwspanialszych są Wdzydze Kiszewskie, znane ze wspaniałego parku etnograficznego. Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają też w Kartuzach oraz w Chmielnie, które uznawane jest za stolicę kaszubskiej ceramiki. W czasie wycieczki po krainie kaszubskich jezior z pewnością warto się w tej miejscowości zatrzymać choć na chwilę i wczuć w jej niezwykłą atmosferę.