Wdzydze Kiszewskie są jedną z najpopularniejszych miejscowości, jakimi mogą się pochwalić Kaszuby. Wczasy w rejonie tej miejscowości są idealną propozycją dla każdego, kto lubi wypoczywać nad wodą oraz dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek na łonie natury. Jakie atrakcje czekają tu na letników?

We Wdzydzach Kiszewskich każdy z nas może się bardzo szybko przekonać o tym, że Kaszuby to kraina wyjątkowa. Nie brak tu atrakcji związanych z kulturą tego regionu, a najlepszym przykładem może być tu istniejący we Wdzydzach Kaszubski Park Etnograficzny. Jego zwiedzenie może się dla każdego miłośnika ludowej kultury okazać wspaniałą przygodą, a wspaniałe budowle pozwalają każdemu zdobyć wiedzę na temat warunków życia na dawnej wsi kaszubskiej. Wczasy można tu również spędzać na łonie natury, a Wdzydzki Park Krajobrazowy jest wymarzonym terenem dla miłośników pieszych wędrówek.

Park ten jest jednym z najpiękniejszych zakątków leżących na skraju Borów Tucholskich, a jego liczne walory sprawiły, że stał się on jednym z najważniejszych obszarów chronionego krajobrazu w granicach województwa pomorskiego. Lodowce sprawiły, że na terenie tego parku można podziwiać wyjątkową scenerię. Krajobraz tego parku to przede wszystkim liczne jeziora, z którymi zazwyczaj kojarzone są Kaszuby. Najpopularniejsze to jezioro Wdzydze, nad brzegami którego można spędzić wspaniałe wczasy, warto jednak pamiętać i o kilkudziesięciu mniejszych jeziorkach.

Każde z nich ma wyjątkowy urok, dzięki czemu Kaszuby mogą oczarować każdego. Zachwycają też piękne lasy oraz miejscowości, które leżą na terenie Wdzydzkiego Parku Narodowego. W każdej z nich można się spotkać ze wspaniałą kulturą oraz ciekawymi atrakcjami. Bez wątpienia godnym polecenia miejscem jest wieś Wiele, znana m. in. z Muzeum Ziemi Zaborskiej.